Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal caen 7830-salariazare si 7810-recrutare si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal caen 7830-salariazare si 7810-recrutare si evaluarea personal

stiti ce este ciudat salariazare se face in baza caen 7830 si se mentioneaza foarte distinct de 7810 nu raspunde de ORGANIZAREA si conducerea salariatilor deci cum poate un inspector resurse umane sa aiba atributii de manager resurse umane?

- poate raspunde pentru ce semneaza si nu tine de competenta lui ca atributii ce il depasesc desi astai pentru acoperirea raspunderii sefilor.
Art. 4,(1) Munca fortata este interzisa - sa inteleg ca munca se poate face doar din placere?!. (2) Termenul munca fortata desemneaza orice munca sau serviciu impus unei persoane sub amenintare ori pentru care persoana nu si-a exprimat consimtamantul in mod liber. :O
iubestedariarta a scris:

stiti ce este ciudat salariazare se face in baza caen 7830 si se mentioneaza foarte distinct de 7810 nu raspunde de ORGANIZAREA si conducerea salariatilor deci cum poate un inspector resurse umane sa aiba atributii de manager resurse umane?

Codul CAEN 7830 ,,Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă,, ar putea fi pentru furnizarea de forta de munca si se adreseaza agentilor de munca temporara, autorizate de Ministerul Muncii.

Un I.R.U. poate deveni M.R.U. prin absolvirea unui curs de calificare profesionala in acest domeniu ...
freeelis a scris:

iubestedariarta a scris:

stiti ce este ciudat salariazare se face in baza caen 7830 si se mentioneaza foarte distinct de 7810 nu raspunde de ORGANIZAREA si conducerea salariatilor deci cum poate un inspector resurse umane sa aiba atributii de manager resurse umane?

Codul CAEN 7830 ,,Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă,, ar putea fi pentru furnizarea de forta de munca si se adreseaza agentilor de munca temporara, autorizate de Ministerul Muncii.

Un I.R.U. poate deveni M.R.U. prin absolvirea unui curs de calificare profesionala in acest domeniu ...

nici vorba cititi continutul caen se refera strict la salarizare si documente de personal nicidecum evaluare si recrutare personal, lasati titlul cititi continutul caen.