avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul CO
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul CO

Imi cer scuze: rectific: Un paznic, avand salariul brut=700 lei+175 lei spor de noapte(25%), a fost 6 luni in CFP ( nov., dec.2010 si ian, feb, mart.,april 2011. In luna mai (luna are 22 zile lucratoare)salariatul nostru are o zi muncita si 21 zile co. Cum calculez salariul lui din luna mai 2011 ? Programul mi-a calculat automat 907 lei formati din co=700 lei(21 zile)+32 lei(1zi lucrat.)+175lei spor de noapte(22zile). Este corect ?#-o
Ultima modificare: Joi, 2 Iunie 2011
SISSInew, utilizator
Cel mai recent răspuns: Diana Ionela Timoscov , Contabil 08:45, 3 Iunie 2011
Normal sporul de noapte trebuie sa apara pentru o zi nu pentru 22 zile ca si cum a lucrat toata luna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor preventie (control financiar preventiv ) cjmor cjmor va rog frumos sa ma ajutati si pe mine intr-o problema : incepand cu data de 1.01.2010, sporul cfp intra in salariul de baza dar nu este luata in calcul la ... (vezi toată discuția)
Baza calcul concediu medical rusualexandra rusualexandra Am un salariat angajat in 2006. A venit cu cm cu data de 06.03.2012. El are urmatoarea situatie : in ultimele 12 luni perioada de cotizare este: Feb. Ian. ... (vezi toată discuția)
Indemnizație cm Adyade90 Adyade90 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un calcul. Eu am intrat in CM imediat după Concediu creștere copil. În ultimile 6 luni am avut următoarele ... (vezi toată discuția)