Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul CO
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul CO

Imi cer scuze: rectific: Un paznic, avand salariul brut=700 lei+175 lei spor de noapte(25%), a fost 6 luni in CFP ( nov., dec.2010 si ian, feb, mart.,april 2011. In luna mai (luna are 22 zile lucratoare)salariatul nostru are o zi muncita si 21 zile co. Cum calculez salariul lui din luna mai 2011 ? Programul mi-a calculat automat 907 lei formati din co=700 lei(21 zile)+32 lei(1zi lucrat.)+175lei spor de noapte(22zile). Este corect ?#-o
SISSInew, utilizator
Normal sporul de noapte trebuie sa apara pentru o zi nu pentru 22 zile ca si cum a lucrat toata luna.