Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 112

am inteles ca doar pentru luna iunie se mai poate depune declaratia 112 la ghiseu.va rog sa-mi spune-ti si mie ce trebuie sa fac apoi pentru a depune aceasta declaratie?
Va cumparati semnatura electronica de la societatiile agreate de Ministerul de Finante, instalati semnatura in calculatorul dvs. dupa care completati un formular de confirmare a semnaturii electronice care va fi confirmat de societatea care v-a emis semnatura.
Pentru a depune D112, D100, D300, D301, trebuie sa completati formularul 150 cu datele soietatii, il gasiti pe anaf.ro si impreuna cu procura intocmita la notariat pe numele dvs. trebuie sa va inregistrati la Finante si asteptati raspunsul de confirmare pe adresa de e-mail care ati completat-o in formularul 150.