Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de inchiriere spatiu intre doua societati
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de inchiriere spatiu intre doua societati

acest contract de inchiriere spatiu intre doua societati se face la un notar sau pur si simplu administratorul sau oricine altcineva din firma il poate intocmi?
Nu este nevoie sa va prezentati la un notar pentru aceste contracte.
Contractul se intocmeste de parti si se semneaza de reprezentantii legali ai proprietarului si chiriasului (administrator sau imputernicit)
~ Conținut șters la cerere ~
Iar proprietarul trebuie sa inregistreze contractul la administratia financiara de care apartine. Este valabil atat in cazul comodatului cat si in cazul contractelor de inchiriere.
Scuze..dar de ce contractul trebuie inregistrat la Administratia financiara?