Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... preluare datorie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

preluare datorie

Buna ziua, daca o societate x are o datorie fata de o alta societate y, si x cedeaza datoria catre societatea z , ce fel de contract ar fi cel mai bine de facut in aceasta situatie? Datoria este conform unei fise de cont, nu este in baza vreunui contract.
Adica z devine el dator fata de x ..

Multumesc!
Contract de cesiune de creanta