Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... alocatie intretinere minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

alocatie intretinere minor

Buna ziua am un copil minor dintro relatie copilul de concubinaj, recunoscut de tata. Acesta (tatal) locuieste in Spania, si nu il intereseaza de copil ( nu il suna , nu trimite bani , nu intreba de el deloc). Il pot da in judecata pentru a plati pensia de intretinere a copilului ( stiu adresa unde locuieste acolo) ? daca da cum se poate face sa suporte el cheltuielile deoarece eu sunt casnica.
Il puei dain judecata pentru a i se fixa pensie pentru minor, de preferat ar fi sa il citati in Romania la parintii lui de ex. caci alétfel procedura d
parinti lui sunt despartiti el a crscut la bunici finca mama lui lasat si a plecat in strainatate , iar dupa moarte bunicilor a plecat si el dar nu la mama lui