avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Autorizare PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Autorizare PFA

Vreau sa ma autorizez ca PFA in domeniul informatic, pe norma de venit fixa ( 21.000 ) Sunt persoana cu handicap. Care sunt obligatiile mele fiscale anuale ? Aceste obligatii sunt indiferent de venitul real ? Ce, cat, unde si cand trebuie sa le platesc ? Ce declaratii trebuie sa depun si cand ? Care e avantajul fata de un s.r.l. ? Daca am un s.r.l. suspendat am voie sa fiu PFA ?

Alte discuții în legătură

Impozitarea in sistem real sau pe baza normelor pe venit A_Grigorescu A_Grigorescu Buna ziua, Tocmai am citit intrun ziar (nu stiu daca am voie sa pun link) ca s-au produs reglementari noi in privinta inchirierii camerelor in zone ... (vezi toată discuția)
Pfi PaulHaiducu PaulHaiducu Ce obligatii financiare are o persoana PFI? Ce legislatie trebuie consultata pentru infiintarea PFI? (vezi toată discuția)
Pfa dupa infiintare florinf69 florinf69 buna seara, sunt florin si vreau sa fac un PFA, ma ocup cu obiecte hand-made. am studiat primii pasi pentru infiintare, m-am lamurit. dar dupa ce am ... (vezi toată discuția)