Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce patesc daca nu il las sa vada copilul?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce patesc daca nu il las sa vada copilul?

am mare nevoie de un raspuns!am divortat in luna aprilie 2008,divortul s-a facut din culpa comuna,pe cale amiabila.s-a stabilit in hotararea care a devenit definitiva si irevocabila ca tatal sa plateasca pensie alimentara pt minorul rezultat din casatorie (minorul are acum 10 luni).program de vizita nu a cerut si nu scrie nimic in hotarare cum ca ar avea dreptul la vizita.ce as putea pati eu daca refuz sa il primesc sa-si vada copilul?ce se poate intampla avand in vedere ca prin hotararea de divort nu are dreptul la vizita?va multumesc!
vrea sa schimbe programul ca sa il sicaneze pe fostul sot,ma rog!astea sunt altfel de probleme...i-a spus "o sa ma razbun si o sa te fac sa nu stai niciodata linistit"....
Nu mor caii cand vor cainii.
Ceea ce crede ea este una si realitatea este alta.;)
Furia si razbunarea se vor intoarce impotriva ei.:)
Nu va faceti griji.
Va trebui sa cheltuiasca bani pe avocati si rezultatul nu ii va fi favorabil.

avocat Claudiu Lascoschi
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat