avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand se platesc pensiile militare recalculate?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand se platesc pensiile militare recalculate?

Buna ziua,
Tatal meu este pensionar militar din 1980. A primit o decizie de recalculare pensie care poarta data de 03.05.2011, pe care nu a contestat-o.Intrebare; cu ce data va primi pensia in cuntumul recalculat? Am inteles ca diferentele aferente lunilor ian.,fenr.,mart.,aprilie,iunie se vor acorda incepamd cu ianuarie 2011.
Va multumesc.
Pensia recalculata se va primi in functie de buget ,poate dura de la o luna la 6 luni .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalcularea pensiilor Justitiarul711 Justitiarul711 Am inteles ca celor care au iesit la pensie in perioada 2011-2013 li se vor recalcula pensiile. Pentru aceasta trebuie ca pensionarul sa faca o cerere sau se ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensii perioada 2011-2013 lucica_claudia lucica_claudia Tatal meu din 10 mai 2011 este in pensie definitiva. Potrivit recalcularii pensiilor cu indicele de corectie de 1.06 i se aplica doar pe perioada anului 2011 ... (vezi toată discuția)
Conferinta de presa a presedintelui din 23.01.2011 marianpaun marianpaun In urma conferintei de presa de ieri, presedintele anunta ca: \"•Pensiile recalculate şi comunicate pensionarilor militari rămân valabile. Atât ... (vezi toată discuția)