Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Criteriile si normele de incadrare in grad de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Criteriile si normele de incadrare in grad de invaliditate

Unde as putea afla diagnosticele pentru incadrarea in grade de invaliditate? Va multumesc mult.
Criteriile si normele de diagnostic clinic, diagnostic functional si de evaluare a capacitatii de munca pe baza carora se face incadarea in gradele I, II si III de invaliditate sunt prevazute in anexa HG nr. 155/2011, anexa care a fost publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 224 bis. Anexa o puteti obtine chiar de la Monitor. Eu nu o am.