avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Criteriile si normele de incadrare in grad de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Criteriile si normele de incadrare in grad de invaliditate

Unde as putea afla diagnosticele pentru incadrarea in grade de invaliditate? Va multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 23:03, 11 Iunie 2011
Criteriile si normele de diagnostic clinic, diagnostic functional si de evaluare a capacitatii de munca pe baza carora se face incadarea in gradele I, II si III de invaliditate sunt prevazute in anexa HG nr. 155/2011, anexa care a fost publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 224 bis. Anexa o puteti obtine chiar de la Monitor. Eu nu o am.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare in grad de invaliditate in vederea pensionarii ailicec ailicec unde se gaseste lista bolilor care stau la baza pensionarilor medicale (vezi toată discuția)
H.g. 155/23.02.2011 tomulescu eleonora tomulescu eleonora Poate cineva sa-mi trimita anexa H.G.155/23.02.2011 publicata in M.Of. Partea I 224 bis din 31.03.2011,la adresa e-mail nora_tomulescu@yahoo.com? Va ... (vezi toată discuția)
Anexa hg 400/2001 Cristina U Cristina U buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati cu anexa LA hg 400/2001 ,deoarece nu o pot gasi nicaieri . Multumesc frumos (vezi toată discuția)