Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... casier incasator elev
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

casier incasator elev

Buna ziua,

Pot angaja un elev de 16 ani pe un post de casier incasator?
Nu, puteti angaja un elev de 16 ani in acea functie ... casierul-incasator fiind gestionar de bunuri, trebuie sa aiba minim 21 de ani, potrivit Legii nr.22/1969.
Multumesc!