Forum Discuţii juridice Executare silită Somatie amenda rutiera
Discuție deschisă în Executare silită

Somatie amenda rutiera

Salut,

Am primit o somatie care ma avertizeaza daca in termen de 15 zile nu platesc o amenda rutiera sa va trece la executare silita.
Nu am de gand sa platesc acum amenda de 240 de lei, care am primit-o pe nedrept. Sunt constient ca va trebui sa o platesc intr-un final, insa vreau sa trag cat mai mult de timp.
Intrebarea este urmatoarea: Vor trebui platite si alte taxe daca nu achit suma respectiva in 15 zile?

Multumesc
poate cineva sa-mi dea un raspuns, va rog?