Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sotie mincinoasa,o fetita la mijloc,un divort murdar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sotie mincinoasa,o fetita la mijloc,un divort murdar

Va salut pe toti!...ma bucur ca exista un astfel de site care sa ajute persoanele care nu stiu cum sa procedeze in anumite situatii..eu sunt una dintre acele persoane si am nevoie disperata de un sfat!
O sa va povestesc in mare ce se intampla...:Am cunoscut o fata acum 2 ani...am crezut ca ma iubeste..si am pus suflet in relatie.Tatal ei este rom...habar nu am avut...pentru ca nu m-a lasat ea sa-l cunosc pt ca imi spunea ca lui nu=i ii place de mine pt ca nu am bani,casa,masina..etc..si ca va reactiona urat!Am crezut-o!Adevaratul motiv era ca el o cam lovea si ea se cam saturase...era foarte violent..!Si ca sa scape de furia lui a inventat o poveste cum ca vrea sa o marite,fortat!Si...asa am ajuns sa ne mutam impreuna..dupa ce ea a fugit de acasa!,la ai mei..!In acest timp imi spunea ca are vila,masina straina.etc..putin imi pasa...ea avea caracterul unui rom..sa se dea mare,sa minta,sa se faleasca cu ce nu are...dar nu am vazut..cu toate ca familia mea a vazut si m-a avertizat..dar..degeaba!
Pana la urma au acceptat ai ei sa ne impacam,deoarece nu vorbeau cu noi pt gestul pe care l-am facut de a ne muta impreuna,si ne-au invitat la ei..acasa!Vazand acestea sotia mea....a inventat alta minciuna..pt ca ei stateau intr-o casa batraneasca..deloc ce ma mintise ea...aveau o dacie amarata..nimic din ce spusese nu era adevarat...!Mi-a spus ca sa am grija ce vorbesc cand mergem acolo pt ca familia ei este foarte afectata deoarece au avut un magazin...si au facut multe datorii...si nu au mai avut de unde sa plateasca...si au fost nevoiti sa vanda casa si masina pt a acoperi datoriile la magazin...si si=au cumparat o casa batraneasca si o `coaja` de Dacie din ce a ramas!Si eu binenteles ca am crezut-o..chiar nu ma interesa,eu o vruiam pe ea..si de aceea nu stateam sa verific ce spunea ea.
Am mers la ai ei...toate bune si frumoase!Totul a decurs conform planulu,i pt ea.A fost bine cateva luni pana cand a ramas gravida...!Am ascuns ceva vreme amandoi...pt ca era foarte devreme..nimeni nu isi revenise din socul cu mutatul impreuna!Curios faptul ca eu m-am protejat mereu..repet mereu...!
Am vrut sa facem un avort..amandoi am fost de acord cu aceasta decizie..fara sa stie nimeni..dar pana la urma am lasat-o deoparte...am decis sa il pastram!Si de aici am spus tuturor si apoi am facut nunta..!Si cu 2 saptamani pana in nunta am aflat minciniunile ei...dar am iertat-o...ce era sa mai fac..oricum nu a apreciat!Nu mai zic ca la nunta,la cununie ,la salon sa-u intamplat atatea,certuri..ai ei erau si sunt foarte rai..dusmanosi si razbunatori..lucru pe care le-am vazut pe parcurs...
Dupa nunta au inceput certurile..intre noi 2...a inceput sa isi arete adevarata fata...vorbea urat...si era foarte nervoasa...nu o mai recunoasteam...Iar injtr=o zi am gasit o scrisoare medicala in geanta ei(cautam telefonul mobil)...pe numele ei, pe care scria sindrom nevrotic...Am ramas blocat...si am intrebat-o ...si atunci a inceput calvarul....certuri parca la infinit....mai era si gravida...reprosuri de parinti...etc...raspuns la intrebarea mea oricum nu am gasit!
Ne-am mutat la ai ei...am crezut ca asa se vor indrepta lucrurile...deloc!!!socrul meu m-a amenintat cu moartea,a vrut sa ma loveasca, mi-a vorbit urat.iar ea in loc sa imi ia apararea sau macar sa taca...punea paie pe foc...motivul era ca ei vruiau sa skimbe nasii pt ca gasisera altii cu mai multi bani,iar eu am refuzat categoric pt ca ma atasasem de mult de ei!Si nu era normal ce vruiau sa faca..mai mult pt ca ei i-au ales...
De aici s-au intamplat mai multe...am sa va povestesc una dintre ele:socrul meu m-a luat deoparte si mi-a zis ca dak ma gandesc la vreun divort ``imi rupe picioarele`` si dak nu am frica de el si kiar o fac...o sa imi blestem zilele pt ca are `blat` cu judecatorii si o sa ma fac sa platesc zeci de milioane si nu am nici sa mai imi vad fata vreodata....si cred ca e adevarat pt ca soacra mea are un frate care e sofer la Curtea de Apel...si va da-ti seama ca are ceva putere...zic eu..!
Acum suntem de 3 luni separati...e acasa la ea...a luat si fata binenteles...ne=am intalnit odata..mi-a adus fata...im incercat sa ne impacam...dar ea e foarte skimbatoare...cred ca sufera de personalitate dubla..sau ceva de genu..pt ca ba vb frumos si are ganduri pasnice...ba se schimba la 180grade si devine nervoasa si ameninta..aceleasi amenintari care le-am avut si din partea socrului meu...ca are pile la Curtea de Apel...si o sa fac si puscarie!
Mi-a dat msg de dragoste...le am pe telefon..unde si-a recunoscut vina ...iar dupa o saptamana imi da iar msge si ma ameninta,ma injura,pe parintii mei,nu pot sa reproduc ca era foarte interesant...cata minte poate sa aiba....problema e ca in mesaje scrie caam dat in ea...cat era gravida..CEEA CE NU E ADEVARAT....ca eu cautam sa ma cert cu ea pe timpul sarcinii ca sa ii provoc avort:))...aici recunosc ca am ras...chiar e amuzant ce poate sa zica....ca nu mi-am dorit copilul,ca am pus=o sa faca avort(am vrut aman2)...si muulteee care sunt minciuni si nu stiu ce sa fac..cum sa procedez.nici divort nu baga..nu stiu ce sa fac..sunt disperat!
Iar un alt avantaj al meu..zic eu...este ca socrul meu s-a intalnit cu tatal meu si l-a amenintat cu moartea..si a vrut sa il,loveasca...dar i-a desparit lumea de fata...Deci martori am ca am fost amenintati..si eu si tatal meu...dar...nu am fost la politie...si nici la tribunal cu cred ca or sa vrea sa vina vreunul din martori..nu isi complica existenta nimeni..!deci s-o las balta cu chestia asta?sau sa spun la tribunal?nu cred ca ma ajuta cu nimic la tribunal...nu?
Chiar se poate sa imi faca rau?chiar un judecator poate sa faca rau unui om..nu stiu ce sa zic..dar oricum o sa joace murdar sotia mea...
Ce sa fac?De cand ne-am separat i-am trimis bani fetei prin mandat postal..25% din salariul meu..e bine?sau ii pun deoparte si ii dau cand se va finaliza divortul?..Ar fi mai bine sa bag eu divort?ar fi in avantajul meu?Am pe telefon si mesajele de dragoste unde isi recunoaste vina si cele de amenintare si jigniri...ma ajuta cu ceva?
Daca are puterea sa imi faca rau?ce mi se poate intampla?...daca minciunile ei vor avea succes.?
Am uitat sa specific ca eu am 22 iar ea 20...ce am primit de la cununie am impartit si deci nu prea avem ce sa mai impartim...
Va implor sa-mi spuneti cum sa procedez..nu mai pot dormi noaptea..
VA MULTUMESC ANTICIPAT...si sper sa ma puteti ajuta!

Buna
Ma numesc ALINA
Am citit mes tau si este foarte interesant
Eu sunt cam in acceiasi situatie ca si tine
Iti pot spune doar sa trimeti bani fetei sa ti recipistele sa ti mesajele si sa faci in asa fel sa demonstrezi ca sufera de accea boala pt.ca ai mai multe sanse sa iti iei fata si sa nu ai frica de nimeni lupta pt.fata ta si sa sti ca sunt si JUDECATORI CARE IAU MITA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IN caz ca ai suspiciuni poti schimba jude.numai ca o sa dureze mai mult dar nu conteaza important este sa iti iei fata.Suno mereu sa-ti vezi fetita si nu RENUNTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE SALUT SI MULT NOROC ALINA
:offtopic: Interventie moderator
Pe forumul Avocatnet discutam ideea, nu persoana. Nu ne plac utilizatorii cei care aduc jigniri sau injurii altor utilizatori sau unor institutii.
De asemenea, daca un judecator te-a nemultumit si doresti sa pornesti o discutie pe aceasta tema, poti sa faci acest lucru si fara un atac la persoana, civilizat si argumentat. Chiar daca persoana respectiva a avut / are o atitudine reprobabila, nu se justifica un comportament jignitor la adresa ei.
Daca ati facut sex protejat nu vad cum ar putea fi copilul dvs.
Cel mai simplu este sa divortati.
Daca copilul nu e al dvs nu aveti nicio sansa sa va fie incredintat.
Trebuie sa stiti concret ceea ce vreti.