Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Finante - Poprire conturi firma...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Finante - Poprire conturi firma...

Buna ziua Care este perioada dupa care iti Finantele iti poate bloca conturile pentru neplata...Mentionez ca am o intarziere de 40 zile... Nu am primit somatie...
Primul pas in executarea silita este comunicarea somatiei insotita de titlu executoriu.
De la data comunicarii somatiei, daca nu efectuati nici o plata, dupa un termen de 15 zile se pot bloca conturile.