avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Finante - Poprire conturi firma...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Finante - Poprire conturi firma...

Buna ziua Care este perioada dupa care iti Finantele iti poate bloca conturile pentru neplata...Mentionez ca am o intarziere de 40 zile... Nu am primit somatie...
Cel mai recent răspuns: EUGEN BOT , Consultant fiscal 22:14, 15 Iunie 2011
Primul pas in executarea silita este comunicarea somatiei insotita de titlu executoriu.
De la data comunicarii somatiei, daca nu efectuati nici o plata, dupa un termen de 15 zile se pot bloca conturile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie si titlu executoriu pfa MrDerpson MrDerpson Salut, Astazi am fost sa ridic o recomandata de la posta. Kinder Surprise de la ANAF: somatie + titlu executoriu (pe ambele este trecut numarul dosarului de ... (vezi toată discuția)
Somatie executare silita intrebsieu intrebsieu Buna, va rog daca ma poate ajuta sa ma lamuresc cu o situatie de Executare Silita. Detin un PFA si am ramas restant cu plata la finante. Si am primit astazi ... (vezi toată discuția)
Poprire cont bancar -persoana juridica cirsteaioana cirsteaioana Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti cu urmatoarea problema: persoanele juridice trebuie sa plateasca obligatiile la stat pentru luna martie pana la data de ... (vezi toată discuția)