Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA

LUCREZ LA PRIMARIE CA FUNCTIONAR PUBLIC.
VREAU SA MI DESCHID UN PFA CU ACTIVITATE FOTO-VIDEO,IN TIMPUL LIBER.
SE POATE?
CUM?
MULTUMESC!
dupa reglementarile statutului functionarului public, nu se poate, insa dupa faptul ca la noi nu se tine seama de nimic, se poate.Singura problema o veti avea daca va reclama cineva (concurenta) cu privire la activitatea pe care o desfasurati.Mergeti la Registru Comertului si ei va vor ajuta sa deschideti un PFA pe acest domeniu.
succes.
Interventie moderator:

Stimate@film aceasta intrebare ati mai postat-o si ieri, tot in forumul de contabilitate, dar cu un alt nume de user.

Tocmai ati primit avertisment in forum.
www.avocatnet.ro/content/for...