Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor vechime

Daca un salariat este in concediu medical in luna IUNIE si in aceasta luna implineste conditiile ptr. acordarea sporului ptr. vechime in munca, i se poate acorda sporuL incepand cu luna IULIE 2011 ?
Sporul corespunzător vechimii în muncă se plăteşte cu începere de la data de întâi a lunii următoare celei în care s-a împlinit vechimea în muncă, prevăzută la tranşa respectivă.