Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACTUL DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACTUL DE MUNCA

am semnat un contract ca OPERATOR pe data de 18-05-2011 pina pe data de 31-08-2011 si mi sa spus daca corespund mil prelungeste.DATA DE 15-06-2011 am SEMNAT UN ACT ADITIONAL ptr ca intrepinderea mia schimbat locul de munca pina pe data de 30-06-2011.MA mutat la alta sectie la alta meserie ,am semnat protectia muncii ca locul de munca a fost schimbat.SE aude zvonuri ca intreprinderea se inchide dar ptr ca cu semnarea actului aditional imi incetez activitatea pe data de 30-06-2011 in alta meserie conducerea mia zis ca dupa aceia contractul merge pina la data de 31-08-2011 mi se pare ceva ciudat sau cauta sa scape de mine.
Buna ziua !
Dvs. ati fost angajat cu CIM pe perioada determinata 18.05-31.08.2011 iar ulterior s-a semnat un act aditional la CIM prin care s-a modificat numai functia , conditie in care valabilitatea CIM ramane aceea pt care ati fost angajat , respectiv pana pe 31.08.2011 . Nu e nimic ciudat ...