Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... intreprinderi individuale cheltuieli deductibile ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

intreprinderi individuale cheltuieli deductibile limitat

am si eu o intrebare , legat de chletuielile cu contributiile obligatorii la bugetele de asigurari ale unui angajat si al administratorului unei intreprinderi individuale, si anume daca se pot sau nu inregistra ca si cheltuieli in registru, sin in ce masura sau procent daca codul fiscal zice ca sunt deductibile partial.
Va multumesc
in codul fiscal scrie si despre chelutielile salariale cum ca sunt deductibile
eu ca pfa impozitul pe venit si contributia la sanatate le trec in registru in momentul platii.
la sfarsitul anului dar contributia la sanatate o consider deductibila iar impozitul nu
la dvs este impozit pe salarii si este deductibil