Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... acceasare fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

acceasare fonduri europene

se poate schimba asociatul unic din cadrul unei firme ce a accesat un fond european de finantare pe masura 121?
In principiu eu cred ca da, in masura in care indelineste nou administrator si asuma conditiile de prgatire profesionala, angajamentele, si varsta pe care a aplicat-o vechiul asociatul.
Daca la evaluare s-au luat puncte pentru criteriul de selectie nr. 8 - Exploatatii agricole detinute de fermieri cu vârsta sub 40 de ani, la data depunerii proiectului - atunci si schimbarea trebuie sa indeplineasca conditiile pentru acordarea punctajului. Daca schimbarea nu indeplineste conditiile pentru acordarea punctajului atunci se pierd punctele acordate, pierdere care poate duce la neselectarea proiectului.
Nu am inteles foarte clar daca proiectul a fost deja selectat sau este inca in etapa de evaluare.