Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Frontiera - documente necesare pentru introducerea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Frontiera - documente necesare pentru introducerea unor produse in tara

1)Care este cantitatea de alcol permisa la frontiera,din Romania catre statele UE? 2)Eu am cumparat o sabie de la o sarbatoare a orasului(in Italia).Sabia este un obiect de design,nu este ascutita,dar mentionez e o sabie de inox.Pot sa trec la frontiera sau imi trebuie ceva documente?:-/
ati trebuie scontrinul de unde ai cumparato si sa fie ambalata intro cutie !
nu mai am scontrinul si nici cutia!am cumparato acum 4 ani!#-o