avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Frontiera - documente necesare pentru introducerea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Frontiera - documente necesare pentru introducerea unor produse in tara

1)Care este cantitatea de alcol permisa la frontiera,din Romania catre statele UE? 2)Eu am cumparat o sabie de la o sarbatoare a orasului(in Italia).Sabia este un obiect de design,nu este ascutita,dar mentionez e o sabie de inox.Pot sa trec la frontiera sau imi trebuie ceva documente?:-/
Cel mai recent răspuns: floriangeorge , utilizator 15:23, 19 Iunie 2011
ati trebuie scontrinul de unde ai cumparato si sa fie ambalata intro cutie !
nu mai am scontrinul si nici cutia!am cumparato acum 4 ani!#-o

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua lege privind armele neletale ContSters86467 ContSters86467 Cetatean cu dubla nationalitate cu domiciliul in UK, sunt practicant de aikido,(posed legitimatie de UK club) si ca urmare am cumparat o sabie de samurai ... (vezi toată discuția)
Sabie de samurai boancamaria boancamaria Buna ziua, Sunt legitimat la un club de arte martiale unde practic scrima japoneza. Pentru a aprofunda cele invatate la sala mi-am comandat o sabie de ... (vezi toată discuția)
Iesire cu masina din tara Miha111 Miha111 Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o informatie cu privire la urmatoarea situatie: urmeaza sa calatoresc in Grecia (pentru o perioada de 0 saptamana) cu ... (vezi toată discuția)