avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1856 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie de publicitate in parcuri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie de publicitate in parcuri

Buna seara,
Pentru publicitatea in parcuri pe vehicule nemotorizate ( mai exact biciclete adaptate pentru publicitate ) am nevoie de autorizatie de la ALPAB ?
Am sapat internetul si tot ce gasesc este legat de autorizarea de comercializare in spatii de agrement.

Concis: Pot sa ma plimb cu asa ceva ( [ link extern ] ?

Cel mai recent răspuns: eneyonut , utilizator 16:40, 23 Iunie 2011
aveti dreptate.
multumesc pentru raspunsurile dumneavoastra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma pentru inchiriere trotinete electrice cristeadra cristeadra M-ar interesa ce ar fi mai avantajos pentru oferirea unui serviciu de inchiriere trotinete electrice (pfa/SRL). In acelasi timp as vrea sa stiu daca spatiul ... (vezi toată discuția)
Activități concrete pe cod caen 9329 Piele Piele Buna seara. As dori sa știu ce activități pot desfășura concret pe codul CAEN 9329? In descriere este trecut: \"Activități ale parcurilor ... (vezi toată discuția)
Activitate comerciala pe domeniul public void void Doresc infiintarea unei firme care sa aiba ca domeniu de activitate inchirierea de echipamente sportive (de ex. biciclete) in spatiul public, mai exact in unul ... (vezi toată discuția)