Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... lichidare SRL
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

lichidare SRL

Buna ziua,

M-ar interesa, in cazul in care un SRL se afla in dizolvare, am depus dosarul si am primit certificatul de inregistrare mentiuni cu data de 9 iunie 2011, daca mie imi expira contractul de comodat pentru sediul firmei, mai trebuie sa ma stresez pentru a inregistra un nou contract, sa prelungesc folosinta sau nu?

O alta intrebare ar fi cum aflu eu cand se publica hotararea de dizolvare in Monitorul Oficial, eu pe cererea de dizolvare cred ca am trecut informarea prin e-mail.
Va multumesc frumos
in ce priveste publicarea hotararii in M.O.,va pot raspunde ca in termen de 30 zile de la data eliberarii certificatului de mentiuni.intrati pe site-ul onrc la stadiu dosar.
in ceea ce priveste contractul de comodat,nu va pot ajuta.
succes.
Va multumesc mult pentru raspuns, asa mi-au spus si cei de la Registru ca intr-o luna, o luna jumate se publica hotararea.
florinat a scris:

Buna ziua,

M-ar interesa, in cazul in care un SRL se afla in dizolvare, am depus dosarul si am primit certificatul de inregistrare mentiuni cu data de 9 iunie 2011, daca mie imi expira contractul de comodat pentru sediul firmei, mai trebuie sa ma stresez pentru a inregistra un nou contract, sa prelungesc folosinta sau nu?

O alta intrebare ar fi cum aflu eu cand se publica hotararea de dizolvare in Monitorul Oficial, eu pe cererea de dizolvare cred ca am trecut informarea prin e-mail.
Va multumesc frumos

Ieri am depus cererea de radiere insotita de situatia financiara de lichidare, certificatul de la ANAF, publicarea in MO fara promleme desi am sediul expirat de 1 an. Luni am termen la persoana desemnata si va tin la curent daca va ridica exceptii referitor la sediul expirat. Din punctul meu de vedere ar fi o prostie sa ma puna sa prelungesc sediul, dar.... cine poate stii
Va multumesc mult pentru raspuns. Ideea e ca la mine sediul social este chiar adresa din buletin. Contractul de comodat expira pe 30 iunie, iar eu am demarat deja procedura de dizolvare, deci ar trebui sa fie ok.

O sa depun si eu dosarul de lichidare dupa ce vad publicarea dizolvarii in M.Of. si vad dupa aceea, sper sa fie ok.
florinat a scris:

Va multumesc mult pentru raspuns. Ideea e ca la mine sediul social este chiar adresa din buletin. Contractul de comodat expira pe 30 iunie, iar eu am demarat deja procedura de dizolvare, deci ar trebui sa fie ok.

O sa depun si eu dosarul de lichidare dupa ce vad publicarea dizolvarii in M.Of. si vad dupa aceea, sper sa fie ok.

Revin cu noutati! Am firma radiata chiar daca sediul era expirat!!!!
Va atentionez ca nu doar trebuie sa vedeti publicarea in M Of. TREBUIE depusa la dosar pagina de M Of. in care s-a facut publicarea. Aveti 2 optiuni:1 mergeti la M Of si v-o printeaza ei (cost ~2 lei)
2. o cereti de la Reg Com (cost 11lei)
Bafta in continuare!