Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reguli aplicabile procedurilor speciale in civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reguli aplicabile procedurilor speciale in civil

imi poate da cineva exemple de reguli speciale care sunt aplicabile procedurilor speciale in civil.
multumesc
mai exact ce va intereseaza? cautati in codul de procedura civila, sunt o groaza e reguli relative la ordonanta presidintiala, in materie comerciala, divort, partaj, actiunei posesorii, etc.
trebuie sa fac un referat despre regulile generale ale procedurilor speciale si nu stiu despre ce reguli sa vorbesc
procedurile speciale in dreptul civil sunt : ordonanta presedintiala, divortul, procedura impartelii judiciare, masurile asiguratorii etc.
imposibil sa nu gasesti ceva...
Cauta la cuprinsul unui tratat de procedura civila "proceduri speciale" si scrii de acolo.
Mihaela Enache, Avocat