Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Masina pe PFA radiat: cum trec masina pe nume persoana ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Masina pe PFA radiat: cum trec masina pe nume persoana fizica?

Buna ziua,

Am avut un leasing pe masina facut pe PFA. PFA-ul a fost radiat in urma cu aproximativ un an de zile, dar ratele la leasing au fost platite in continuare.
Tocmai mi s-a terminat leasing-ul si actele primite pentru inmatricularea masinii sunt pe PFA.
Intrebarea este cum as putea sa fac sa inmatriculez masina pe persoana fizica?
Buna ziua,
Ma aflu aproximativ in aceeasi situatie - am terminat de platit leasingul, astept actele de la societatea de leasing. I-am intrebat daca se pot face actele direct pe persoana fizica, dar au spus ca trebuia sa anunt cu o luna inainte. Mentionez ca PFA-ul l-am inchis la 1 ian 2012
Buna ziua,
daca un pfa cumpara o masina (an fabricatie 2002) de la un srl si acel srl a amortizat complet masina, pfa-ul mai amortizeaza sau intra direct pe cheltuiala?
Multumesc