avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită lege 122/1996
Discuție deschisă în Executare silită

lege 122/1996

Am o nedumerire.Sunt contabila unui CAR cu personalitate juridica si am un fost salariat actual pensionar rau platnic. Conform 122/1996 art.2 alin3 (cu modificare 135/11.04.2003) Contractele de imprumut sunt titluri executorii.La Casa de pensie mi s-a spus ca nu pot face poprirea deoarece trebuie doar prin executor judecatoresc sa se faca notificarea .
Parerea?
multumesc

Alte discuții în legătură

Contract de imprumut la c.a.r. Nil_Nelutza Nil_Nelutza Legea 135/2003 ce completeaza legea 122/1966 (publicat? în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 262 din 25 octombrie 1996) spune ca : La CAR ale ... (vezi toată discuția)
Retineri car din salariu Mainerici  Ctin Mainerici Ctin la institutie am primit un tabel pentru retineri de la un C,A,R,, cf legii 122/1996 privind regimul juridic al CAR ,art 2(3),, contractele de imprumut sunt ... (vezi toată discuția)
Infiintare poprire pentru imprumut car CARPAHONTU CARPAHONTU daca este legal sa infiintam ca angajator o porprire a unui angajat care a facut un contract de imprumut cind lucra la alta firma si acum ne-a sosit o ... (vezi toată discuția)