Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... recuperare masina
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

recuperare masina

buna ziua..am nevoie disperata de un sfat in leg cu o masina...acum 3 ani am primit cadou o masina de la individul cu care eram la vremea respectiva...masina a fost preluata de la o pers care o luase prin leasing (masina cand am luat-O era lovita)...cand am cump masina am preluat si leasingul pe care l-am achitat pe loc..in actele masinii eu apar peste tot in absolut toate actele inclusiv in acel chitantier catre firma leasing cum ca am achitat toata suma....acum vn partea interesanta....la cateva luni dupa ce am primit masina iubitul meu tb sa paraseasca tara in interes de serv si nu avea nici o masina cu actele la zi la mom resp si am fost cu el la notar si i-am facut procura de vanzare....nu asta a fost prob ...dar nu mi-a dat absolut nici o copie dupa nici un act....masina nu a fost declarata la circa financiara ...eu nu ma pricep la masini si el s-a bazat pe asta..ei acum dupa 3 ani el vn cu amenintari sa merg sa declar masina la circa ca sa plateasca impozitul din urma pnt a o putea vinde....dar masina in mom de fata stiu ca este lovita,el vrea sa-i dea dauna totala sa-si recupereze banii si apoi s-o vanda...dar nu o poate face fara impozitil platit din urma...si acum el ma obliga sa merg sa platesc ...mentionez eu nu m0am folosit de masina,eu i-am cedat-o nu am luat nici un ban pe ea i...el cand i-am cedat-o s-a angajat ca plateste absolut tot ce trb din mom acela dar se pare ca nu a facut-o....ce pot face???masina vreau sa o iau inapoi...stiu ca pot anula aceea procura dar ma ajuta cu ceva daca o anulez???ce pot face va rog frumos ajutati0ma!!
Multumesc frumos pnt raspunsri,sfaturi !!!