Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Semnatura falsificata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Semnatura falsificata

Pe scurt: Acum aproximativ 15 ani, mama mea era proprietara unui imobil. A girat cu acesta, pentru a o ajuta pe verisoara ei sa obtina un imprumut.
Imprumutul a fost returnat la timp. Dupa cateva luni, matusa mea a falsificat semnatura mamei si a girat din nou cu acelasi imobil pentru un alt imprumut.
Mama nu a avut habar si s-a trezit cu casa scoasa la licitatie si cumparata de altcineva, drept urmare, a pierdut-o.
Notarul care s-a ocupat de acte a fost inchis acum cativa ani pentru luare de mita si fals in acte, daca nu ma insel.
Intrebarea mea este: Se mai poate face ceva acum, dupa atatia ani? O expertiza grafologica ar arata foarte clar ca aceea nu este semnatura mamei mele.
Va multumesc anticipat.
In acest sens,mama dvs.sa depuna plangere penala la politie.
andymaurul, utilizator
Pai si rezolva ceva doar cu plangerea la politie? Chiar si dupa atata timp? Nu exista nici un termen limita ?
claububu, utilizator