avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1307 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Semnatura falsificata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Semnatura falsificata

Pe scurt: Acum aproximativ 15 ani, mama mea era proprietara unui imobil. A girat cu acesta, pentru a o ajuta pe verisoara ei sa obtina un imprumut.
Imprumutul a fost returnat la timp. Dupa cateva luni, matusa mea a falsificat semnatura mamei si a girat din nou cu acelasi imobil pentru un alt imprumut.
Mama nu a avut habar si s-a trezit cu casa scoasa la licitatie si cumparata de altcineva, drept urmare, a pierdut-o.
Notarul care s-a ocupat de acte a fost inchis acum cativa ani pentru luare de mita si fals in acte, daca nu ma insel.
Intrebarea mea este: Se mai poate face ceva acum, dupa atatia ani? O expertiza grafologica ar arata foarte clar ca aceea nu este semnatura mamei mele.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: claububu , utilizator 22:50, 21 Iunie 2011
In acest sens,mama dvs.sa depuna plangere penala la politie.
Ultima modificare: Marți, 21 Iunie 2011
andymaurul, utilizator
Pai si rezolva ceva doar cu plangerea la politie? Chiar si dupa atata timp? Nu exista nici un termen limita ?
Ultima modificare: Marți, 21 Iunie 2011
claububu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revendicarea mostenirii Hopy Hopy Am \"rasfoit\" prin forum si nu am gasit raspuns problemei mele de aceea imi permit sa va mai cer un sfat. Dupa moartea bunicului s-a impartit averea celor ... (vezi toată discuția)
Fals in acte mihaela_c_l mihaela_c_l Buna ziua. Luni am primit o comunicare de la un birou de executor judiciar conform careia cumnatul meu – fratele sotului – a introdus o cerere de ... (vezi toată discuția)
Imprumut luat cu un cnp furat IoanDC IoanDC Buna Mama mea se afla intr-o sitiatie dificila si incerc sa o ajut. Un frate de-al meu a luat un imprumut de la ceva firmă care ofera imprumuturi, iar ... (vezi toată discuția)