Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bonuri fiscale cu valoare mai mare de 100 lei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bonuri fiscale cu valoare mai mare de 100 lei

Buna seara,
Va rog sa ma lamuriti si pe mine cum e cu bonurile fiscale cu val mai mare de 100 lei. Le inregistram sau nu in contabilitate? eu stiam ca nu e voie, dar am citit undeva ca nu ar mai fi limita aceea de 100 lei. Cum e de fapt?daca sunt insotite de NIR si bon de consum sunt considerate chelt. deductibile?