Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale societate repunere pe rol
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

societate repunere pe rol

buna seara...am o nelamurire

Exista o scietate srl suspendata

1. Care este procedura de repunere pe rol...in functiune.
2. Individul vrea sa ii si adauge toate codurile CAEN ...firma avand doar unul singur si sa ii si schimbe codul prezent
3. Ce cod caen este potrivit pt producerea unor autocolante cu diferite inscriptii( semn incepator, diverse imagini) si distribuirea lor pe piata, la diverse magazine.

Decizia de repunere pe rol se publica in MO??Sa fac decizii dif pt repunere pe rol si restul pentru a nu plati multe caractere la MO, din cate stiu schimbarea CAEN nu se publica in MO.

Multumesc;)
Daca este SRL cu asociat unic intr-o decizie se vor cuprinde toate modificarile:
- reluare activitate incepand cu data x
- completare obiectului secundar de activitate cu urmatoarele: ( precizeaza fiecare obiect in parte)
Decizia se publica in Monitorul Oficial, asociatul trebuind sa plateasca o suma importanta daca doreste sa-si completeze obiectul de activitate cu ce-i lipseste.
Pentru producere si distribuire autocolante pretabile ar fi codurile:
7311 - Activitati ale agentiilor de publicitate
7410 - Activitati de design specializat
5819 - Alte activitati de editare
4799 - Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
multumesc..nu imi era clar daca se publica in mo si faza cu schimbare caen.dar acum m-am lamurit..ms