avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1008 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata carti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata carti

se poate face plata carti de munca ca persoana fizica retroactiva dupa ce mam angajat la o anume firma. ex in perioada 01.07.2010 -01.05.2011
am stat acasa nu am lucrat de la 01.05.2011 mam angajat la o firma iar eu as frea sa-mi platesc cartea de munca pe perioada care nu am lucrat
Cel mai recent răspuns: ContSters98245 , utilizator 20:15, 24 Iunie 2011
Pana in 31 decembrie 2010 a fost in vigoare un act normativ prin care se permitea plata retroactiva a contributiei la fondul de pensii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - dependent Spider06 Spider06 Buna ziua , Va rog sa ma ajutati cu descurcarea urmatoarei situatii: Persoana fizica autorizata, care, in baza unui contract cu o firma, presteaza o ... (vezi toată discuția)
Plata contributii cas retroactiv madara madara Am auzit ca s-ar fi dat un act normativ prin care cei care doresc pot achita contributia pentru pensie retroactiv.Ma intereseaza acest lucru pentru tatal meu ... (vezi toată discuția)
Debit cas - oug nr. 58/2010 ContSters236108 ContSters236108 Buna ziua, In perioada 11 noiembrie 2006 - 15 martie 2011 am lucrat ca [b]agent de asigurare, in acelasi timp neangajat cu carte de munca.[/b] [b]Firma ... (vezi toată discuția)