Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie in lipsa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie in lipsa

daca dau in judecata la contenceos administrativ pot cere sa fie judecata decizia[anularea deciziei de destituire} in lipsa mea {am gasit un job in afara } pot cere si daune morale/ materiale
Aveti dreptul de a solicita instantei anularea deciziei de destituire ... insa inainte de aceasta ar trebuie sa indepliniti procedura prealabila prevazuta de art.7 lit.a din Legea nr.554/2004.