Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fara carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fara carte de munca

Cum se procedeaza cu persoanele care te angajeaza fara contract,te tin doua saptamani, te muncesc si nu ti plateste munca. Unde se reclama?Elena
buna ziua, se reclama la ITM
La ITM(Inspectoratul Teritorial de Munca) sediu: Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4
punct (evidenta muncii) Bd. Octavian Goga nr. 2, sector 3
Program de lucru cu publicul la sediul Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4:
luni, marti, joi, vineri: 8.30 - 16.30
miercuri: 8.30 - 18.30
Elenush1512 a scris:

La ITM(Inspectoratul Teritorial de Munca) sediu: Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4
punct (evidenta muncii) Bd. Octavian Goga nr. 2, sector 3
Program de lucru cu publicul la sediul Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4:
luni, marti, joi, vineri: 8.30 - 16.30
miercuri: 8.30 - 18.30

Chiar asa ? ... ceea ce ati postat dvs este valabil numai pentru ITM Bucuresti nu si pentru alte ITM-uri.

@ dragomirelena78
Puteti sesiza fie ITM-ul fin raza caruia isi are sediul social angajatorul, fie Inspectia Muncii - for superior ITM-ului.