avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 937 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fara carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fara carte de munca

Cum se procedeaza cu persoanele care te angajeaza fara contract,te tin doua saptamani, te muncesc si nu ti plateste munca. Unde se reclama?Elena
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:03, 28 Iunie 2011
buna ziua, se reclama la ITM
La ITM(Inspectoratul Teritorial de Munca) sediu: Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4
punct (evidenta muncii) Bd. Octavian Goga nr. 2, sector 3
Program de lucru cu publicul la sediul Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4:
luni, marti, joi, vineri: 8.30 - 16.30
miercuri: 8.30 - 18.30
Elenush1512 a scris:

La ITM(Inspectoratul Teritorial de Munca) sediu: Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4
punct (evidenta muncii) Bd. Octavian Goga nr. 2, sector 3
Program de lucru cu publicul la sediul Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4:
luni, marti, joi, vineri: 8.30 - 16.30
miercuri: 8.30 - 18.30


Chiar asa ? ... ceea ce ati postat dvs este valabil numai pentru ITM Bucuresti nu si pentru alte ITM-uri.

@ dragomirelena78
Puteti sesiza fie ITM-ul fin raza caruia isi are sediul social angajatorul, fie Inspectia Muncii - for superior ITM-ului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cartea de munca ancadaniela75 ancadaniela75 Eu mi-am dat demisia de la 1 iunie cu preavizul de 15 zile. De pe 16 iunie am incetat activitatea in acea firma. Am tot sunat la firma si mi s-a spus ca mai ... (vezi toată discuția)
Adresa itm valentinaaa valentinaaa ce adresa are ITM sector 2? Vreau sa trimit o cerere prin posta. Multumesc! (vezi toată discuția)
Depunere revisal itm Ileana567 Ileana567 Buna ziua, Doresc sa aflu unde se depune REVISAL pentru o firma cu sediul social in jud.Ilfov si punct de lucru in sect.1 Bucuresti ?De obicei, in control vin ... (vezi toată discuția)