Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divor

mama unei prietene vrea sa divorteze.dar nu ar vrea sa fie prezenta la divort.se pote judeca in lipsa?cat timp poate sa dureze?cum se vor imparti bunurile?ei au o garsoniera si o casa la tara.
Larisa adela Vasile,
Raspunsul la aceste intrebari mai sunt in alte subiecte. Va rog nu deschideti subiect nou inainte de a face o cautare pe sait.
In plus, s-a raspuns cam la toate aceste intrebari pe celelalte subiecte.
Vedeti in acest sens regulamentul de postare: www.avocatnet.ro/content/tag...
Extras:
"3.1. Înainte de a deschide un topic nou, este recomandat sa urmezi etapele descrise în continuare:

- apeleaza la functia de cautare a forumului pentru ca e posibil ca subiectul sa mai fi fost discutat si sa gasesti deja raspunsul;

- daca ai posibilitatea si rabdarea necesara, citeste mai multe discutii legate (chiar si vag) de subiectul pe care intentionezi sa-l deschizi; s-ar putea sa gasesti raspunsul în alta discutie, cu subiect aparent diferit de ceea ce cauti si care nu apare la cautare."