Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

este legal ca executorul sa-mi retina din bani din salar si sa-mi scoata la licitatie apartamentul in aceeasi luna?
Depinde ce debite aveti catre creditor. Executarea silita se poate face; prin tertul poprit (de la persoana care va datoreaza sume de bani), executarea silita a bunurilor mobile si imobile. Da, executorul poate executa deodata toate veniturile si bunurile debitorului pana la ondestularea creditorilor..Imi pare rau ca a trebuit sa va dau un astfel de raspuns..:((
Dar daca suntenti in termen puteti face contestatie la executarea silita pentru "sechestru asupra locuintei" si, tot in cadrul cererii pe contestatie introduceti si o "cerere de suspendare aexecutarii silite":(