Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cerere preschimbare munca in folosul comunitatii in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cerere preschimbare munca in folosul comunitatii in amenda

Buna seara.
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un model de cerere preschimbare munca in folosul comunitatii in amenda.
Multumesc anticipat.
cf art 21 din OG 55/2002 nu exista posibilitatea contravenientului de a solicita el insusi aceasta transformare a muncii in amenda.

calitate procesuala activa o au doar primarul, unitatea de poliţie sau a conducerea unităţii unde ar fi trebuit sa se presteze munca.