Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... vacanta magistrati
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

vacanta magistrati

buna ziua,in ce perioada intra magistratii in vacanta pe anul 2011?
intre 1 iulie si 31 august este vacanta judecatoreasca.
multumesc,dar daca am un proces in aceasta perioada ce se intampla?
mai e nevoie sa fiu in tara?
Mai sunt procese si in vacanta.
Care este pricina dedusa judecatii?
divort cu partaj? este nevoie sa ma revin in tara?
In mod exceptional, daca locuiti in strainatate, puteti fi reprezentata de avocat, dar trebuie sa existe si dovada ( copie contract de inchiriere, contract de munca, alte adeverinte care sa ateste ca locuiti in strainatate).