avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... introducere date in Revisal retroactiv
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

introducere date in Revisal retroactiv

Buna ziua,revin cu o intrebare legata de revisal si anume:am angajati din 2006 care nu sunt introdusi in revisal,intrebarea mea ar fi daca pot sa ii introduc retroactiv in revisal?si daca trebuie sa ii introduc si pe cei cu contracte suspendate(pt cresterea copilului de ex) Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:30, 11 Septembrie 2012
Tehnic puteti sa ii introduceti. problema o sa fie doar ca nu s-au intrdus in termenul legal.
Se introduc si cei cu contracte suspendate.
Suspendarea c.i.m. nu se opereaza in Revisal, decat dupa 01.08.2011 ... in prezent, nu exista aceasta optiune in program.

Pentru salariatii nedeclarati faceti REVISAL-ul si depuneti-l ... eventual numai la un control al ITM-ului se va constata faptul ca acesta a fost transmis cu intarziere.
freeelis a scris:

Suspendarea c.i.m. nu se opereaza in Revisal, decat dupa 01.08.2011 ... in prezent, nu exista aceasta optiune in program.
...


Asa este, suspendarea CIM nu se inregistreaza in Revisal , dar trebuie inregistrati in Revisal si acei salariati care nu au fost inregistrati la data incheierii CIM si apoi au intrat in CCC.
tudorvaleriu a scris:

freeelis a scris:

Suspendarea c.i.m. nu se opereaza in Revisal, decat dupa 01.08.2011 ... in prezent, nu exista aceasta optiune in program.
...


Asa este, suspendarea CIM nu se inregistreaza in Revisal , dar trebuie inregistrati in Revisal si acei salariati care nu au fost inregistrati la data incheierii CIM si apoi au intrat in CCC.


Asta este altceva ... se inregistreaza ca salariati si atat ...;)
Am si eu o intrebare. Am o salariata care a lipsit toata luna august anuntand telefonic ca are concediu medical dar la intoarcere a prezentat doar o cerere de concediu fara plata pt perioada respectiva, motivand ca medicul nu a putut sa ii dea concediu medical. Pot sa ii trec suspendarea in REVISAL acum, pt perioada 01.08-05.09.2012? Ea cu data de 5 sept. a facut cererea de concediu fara plata pentrut luna august, care i-a fost aprobata de director.

Alte discuții în legătură

Care salariu se introduce in revisalul nou? CameliaGulyas CameliaGulyas In Revisalul nou se introduce salariul de la 1 august sau 1 ianuarie? Am introdus pentru toti angajatii salariul avut la 1 ianuarie pentru ca asa mi s-a parut ... (vezi toată discuția)
Cfp se inregistreaaza in revisal cf h.g 500/2011? Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,as dori sa stiu si eu 1. concediile fara plata a angajatilor se inregistreaza in Revisalul cel nou? 2.se inregistreaza ca si suspendare? 3.se ... (vezi toată discuția)
Revisal IARCA IZABELA IARCA IZABELA Care este data limita de depunere REVISAL. (vezi toată discuția)