Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Examen practic permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Examen practic permis auto

Nu sunt multumit de rezultatul examenului practic pentru permis auto ,consider ca examinatorul nu a respectat regulamentul de examinare ,am fost 4 candidati care 3 au facut greseli grave dar sa trecut cu vederea de catre acesta ,au fost examinati circa 5 minute fiecare si admisi iar eu care nu am cotizat am fost tinut la volan circa 45 minute si dupa aceia sa-mi spuna ,respins ,fara nici-o motivare .
Ma pot adresa comandantului cu o contestatie ,prevede legea acest lucru ,
Dreptul la contestatie este dreptul dv pe care nu vi-l poate lua nimeni. Ramane de vazut daca aveti si probe in favoarea afirmatiilor dv., altfel puteti sa va treziti ca sunteti actionat in instanta pt calomnie.