avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... vanzare autoturism inscris pe pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

vanzare autoturism inscris pe pfa

buna ziua! am o autorizatie pfa cu c.i.f.ca si agent marketing.
nu am activitate pe acest cif dar am inmatriculat un autoturism pe care doresc sa-l vand.cum procedez?de ce am nevoie?facturier?cum si unde trebuie sa inregistrez aceasta vanzare? la pretul la care doresc sa-l vand trebuie sa adaug si tva? cat?24%?
cum se procedeaza daca se vinde catre persoana fizica?dar catre o pers.juridica?
ce inseamna tva deductibil? ma afecteza pe mine?
va multumesc!

Alte discuții în legătură

Autoturism inmatriculat pe pfa leeadar leeadar de ce este nevoie pentru a vinde un autoturism inmatriculat pe pfa?autorizatia este pe agent marketing cu cif,pentru asigurari.nu s-a lucrat pe autorizatie de ... (vezi toată discuția)
Vanzare autoturism achizitionat din ue Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA PFA platitor de TVA in romania, inscris in registrul operatorilor intracomunitari,a achizionat in 2012 o masina SH din Germania. S-a utilizat taxare inversa ... (vezi toată discuția)
Vanzare bun achizitionat pe pfa varuma varuma Pe PFA am achizitionat un laptop si acum doresc sa-l vand catre o persoana fizica pentru a-mi cumpara altul mai performant. Care este procedura corecta pentru ... (vezi toată discuția)