avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Poat afla adresa e-mail a unei persoane cunoscute?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Poat afla adresa e-mail a unei persoane cunoscute?

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti si mie cum gasesc adresa de e-mail a unei persoane careia ii stiu doar numele? bine, mai stiu de unde este si unde traieste in prezent. astept raspuns.
va multumesc.
p.s. acesta era mesajul initial.
Ultima modificare: Luni, 4 Iulie 2011
IORDAN ELENA, utilizator
Cel mai recent răspuns: IORDAN ELENA , utilizator 20:44, 4 Iulie 2011
interesant subiect... ar trebui facut un seit cu asa ceva... gen pagini auri , dar cu adrese de mail...
asat e idee de afacere =D>
Sa afli adresa de e-mail doar dupa nume nu e o treaba chiar foarte foarte ok.
Va dati seama ca daca am putea afla asa de usor, ce ar fi pe internet...

Va dati seama ca daca ar fi o carte gen pagini aurii cu numele si adresa de e-mail ar fi aur curat pentru spammeri si altii... Chiar si asa sistemele de e-mail nu confera protectie sigura 100%. Nimeni nu trebuie sa intre in calculatorul nimanui ca sa afle e-mail-ul.

Later edit: Sunt asemenea afaceri... de acolo vin reclamele/mail-uri in care va spune ca ati castigat nu stiu ce, etc. Si totul e de la site-urile pe care le vizitam... Si se fac bani in prostie.
Ultima modificare: Luni, 4 Iulie 2011
Adysoft, utilizator
ok. eu vreau doar sa dau de cineva. un vechi prieten. am vreo sansa?
multumesc.
V-am trimis un mesaj cu o mica mica metoda sa vedeti daca da rezultate.

Nu este nimic ilegal in ea! Incercati desi metoda nu este una solida 100%.
multumesc. am vazut. nu am gasit, din pacate.
mai insist, oricum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Publicitate nesolicitata - cum scap de ea? darian72 darian72 Primesc zilnic zeci de mesaje publicitare pe adresa de email. As dori sa nu mai primesc aceste mesaje. Daca ma inregistrez intr-un registru gen \\\\" no call ... (vezi toată discuția)
Cum trimit emailuri fara sa fiu spammer BaStan BaStan Buna ziua,ma numesc Bogdan.De curand am realizat un site mai exact [EDITAT] in care prezint cum se poate realiza /castiga bani pe internet.In lista mea de ... (vezi toată discuția)
Multumesc prietenilor de pe avovatnet.ro! maria1504 maria1504 Cu ceva timp in urma solicitam ajutorul aici, pe avocatnet.ro deoarece aveam nevoie de argumente solide pentru a solutiona o problema de serviciu care ma ... (vezi toată discuția)