Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul codul penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul codul penal

La ce data va intra in vigoare noul cod penal?

va multumesc
nu se stie
Noul Cod civil si noul cod penal in vigoare de la 1 octombrie 2011

www.avocatnet.ro/content/art...

Guvernul a adoptat proiectele de lege pentru punerea in aplicare a Codului Civil si a Codului Penal, a anuntat ministrul Justitiei, Catalin Predoiu. Potrivit acestuia, cele doua proiecte urmeaza sa fie inaintate Parlamentului, pentru adoptare. "Proiectele prevad si data intrarii in vigoare. Aceasta este 1 octombrie ", a declarat Predoiu
camikaze, utilizator