Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA recuperare tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

recuperare tva

Ma poate ajuta cineva cu oaresce informatii in legatura cu ce conditii ar trebui sa indeplinesc pt a recupera tva-ul de pe o masina cumparata din Franta? Multumesc mult!
tva achitata in franta?
ce statut juridic are cumparatorul?
dati mai multe detalii!
Da, achitat in Franta. PFA e cumparatorul. Neplatitor de TVA.
nu puteti recupera tva in aceste conditii.
Dar daca inregistrez PFA-ul ca fiind platitor de tva?