Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Statul de functii, eterna problema
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Statul de functii, eterna problema

Va rog sa-mi spuneti : un stat de functii aprobat de ANFP, poate fii luat ca bază legală dacă nu a fost aprobat de Consiliul Local?
La noi consilierii se află în dispută eternă cu primarul şi nu vor să aprobe statul de funcţii în formula prezentată de primar şi aprobată de ANFP.
Ce este de făcut în acest caz?
Daca a obtinul avizul ANFP e clar ca indeplineste conditiile legale. Problema e ca nu prea sunt primari care sa aiba sange pe teava si sa cheme consilierii locali la parchet pe motiv ca nu aproba organigrama. Nu o sa vedeti asa ceva. Nici consilieri prea destepti nu sunt dar se gaseste cineva care sa -i lumineze . Din pacate nu prea aveti cum sa rezolvati situatia decat insistand cu proiectul pana trece. Se satura ei de dvs.si voteaza sau va saturati dvs de ei si renuntati in defavoarea dvs.bineinteles.:(