avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Încheierea unui contract de prestãri servicii între ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Încheierea unui contract de prestãri servicii între un C.M.I. ºi o unitate sanitara

Este legal contractul de prestări servicii încheiat între un C.M.I.(ex. CMI-psihiatrie) şi o unitate sanitara publică ?Medicul titular al CMI-ului să îşi desfăşoara activitatea în cadrul cabinetului din spital?Punctul de lucru al CMI-ului fiind în alta parte.
Pentru serviciile prestate CMI-ul poate să factureaze o suma fixa către spital ?

Alte discuții în legătură

Forma de functionare emmilia emmilia buna seara, am o problema la care nici macar nu stiu unde sa caut un raspuns. un Cabinet medical individual ia cu chirie un alt spatiu decat cel in care ... (vezi toată discuția)
Srl cu caen servicii medicale DanSavu DanSavu Buna ziua, Inteleg ca pt.a presta servicii de medic dentist a fost scos in afara legii PFA ul, avand ca variante CMI si SRL. Intrebarea mea este: daca ... (vezi toată discuția)
Cabinet medical individual - medic cu activitate suspendata pentru cic doringhent doringhent Avem o situatie interesanta. Un cabinet medical individual care e incadrat la profesii liberale(medic dentist) are angajat un alt medic cu carte de munca. ... (vezi toată discuția)