Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procedura legala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procedura legala

buna ziua,
as dori sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a reusi sa obtin un raspuns din partea scolii la o cerere depusa. Mentionez ca de la data depunerii cererii a trecut mai mult de o luna iar la solicitarile mele verbale adresate conducerii scolii primesc invariabil acelasi raspuns:''asteapta se analizeaza''.
De asemenea as dorii sa stiu ce sa fac in cazul in care totusi directoarea refuza sa-mi acorde un raspuns.
Adresati-va cu plangere scrisa Inspectoratului Scolar Judetean,in care aratati situatia de fapt.