avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procedura legala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procedura legala

buna ziua,
as dori sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a reusi sa obtin un raspuns din partea scolii la o cerere depusa. Mentionez ca de la data depunerii cererii a trecut mai mult de o luna iar la solicitarile mele verbale adresate conducerii scolii primesc invariabil acelasi raspuns:''asteapta se analizeaza''.
De asemenea as dorii sa stiu ce sa fac in cazul in care totusi directoarea refuza sa-mi acorde un raspuns.
Cel mai recent răspuns: andymaurul , utilizator 17:05, 6 Iulie 2011
Adresati-va cu plangere scrisa Inspectoratului Scolar Judetean,in care aratati situatia de fapt.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copil abuzat la gradinita popaadina popaadina Buna ziua, Am o mare rugaminte: cui trebuie sa ma adresez in cazul unui abuz asupra copilului din partea educatoarei? Fasc sesizare catre conducerea ... (vezi toată discuția)
Ora de religie in scoala anamariap28 anamariap28 Buna seara, As dori si eu o lamurire cu privire la ora de religie in scoala.Desi am solicitat retragerea copilului inca din anul trecut de la aceasta ora, ... (vezi toată discuția)
Uniforma scolara mihaialbert mihaialbert Buna ziua. Am un copil in clasa a doua. Astazi ni s-a comunicat ca uniforma scolara este obligatorie la unitatea de invatamant la care este copilul meu. In caz ... (vezi toată discuția)