Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... eliberare diploma spiru haret - ce actiune in justitie ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

eliberare diploma spiru haret - ce actiune in justitie e necesara pentru a-i obliga sa-mi elibereze diploma?

ce actiune trebuie sa deschid in justitie sa-i oblig sa-mi elibereze diploma.
In principiu o actiune in obligatia de a face. Dar nu ati dat amanunte. De ce nu va elibereaza diploma? Ati sustinut si promovat examenul de licenta? Cand? Ati fost student la zi sau F.R? In ce perioada?
am absolvit in anul 2009 si am promovat examenul de licenta in februarie 2010, la forma I.D. LA SPIRU HARET, la solicitarile mele mi-au raspuns ca ministerul nu aprobat in totalitate numarul de diplome solicitate.
In primul rand trebuie sa verificati daca erau acreditati pt specializarea dvs. Stiu ca au avut niste probleme, dar daca ati dat licenta in 2010 cred ca este totul in regula. In al doilea rand, este posibl ca intr-adevar sa nu aiba formulare. Cam in toate universitatile diplomele se elibereaza dupa un an si jumatate - doi. Dar pana atunci aveti o adeverinta.