avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dreptul de a conduce
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dreptul de a conduce

Buna ziua,
Dupa ce am avut persmisul retinut pt "conducerea unui autovehicul avand permisul retinut" am primit solutia de Scoaterea de sub urmarire penala si sanctionarea cu mustrare si avertisment.
A doua zi, dupa aceasta solutie, am dreptul de a conduce?.
Pe comunicarea de la procuror nu se specifica recurs sau contestatie
Cer acest sfat deoarece nu vrea sa mai o patesc si a doua oara, am stat 8 luni fara sa conduc.
va multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:22, 9 Iulie 2011
cand aveti permisul in buzunar, atunci puteti conduce

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda administrativa. recuperare permis agape_mihai agape_mihai Acum 8 luni am fost depistat cu o alcoolemie de 1.1, respectiv 0.95in singe. Mi s-a deschis dosar penal, in ianuarie2010 am fost chemat la parchet unde m-am ... (vezi toată discuția)
Amenda circulatie in germania danielolteanu31 danielolteanu31 Buna seara, am o nelamurire ce pot sa fac in cazul in care am fost amendat pentru ca am frecat un stalp de iluminat , am platit 1000 euro amenda si dupa doua ... (vezi toată discuția)
Semiremorca numere expirate ContSters162843 ContSters162843 am condus un tir+semiremorca memtionez numai semiremorca a avut numerele expirate fiind in leasing mie mi-a fost retinut permisul mi-a venit hotarirea de la ... (vezi toată discuția)