Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dreptul de a conduce
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dreptul de a conduce

Buna ziua,
Dupa ce am avut persmisul retinut pt "conducerea unui autovehicul avand permisul retinut" am primit solutia de Scoaterea de sub urmarire penala si sanctionarea cu mustrare si avertisment.
A doua zi, dupa aceasta solutie, am dreptul de a conduce?.
Pe comunicarea de la procuror nu se specifica recurs sau contestatie
Cer acest sfat deoarece nu vrea sa mai o patesc si a doua oara, am stat 8 luni fara sa conduc.
va multumesc
cand aveti permisul in buzunar, atunci puteti conduce