Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Formular tip A - salariati detasati in strainatate!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Formular tip A - salariati detasati in strainatate!

Buna ziua!

Aveti idee sau imi puteti spune si mie unde gasesc formularele de tip A pentru salariatii detasati in strainatate?
Am control de fond si sunt intrebata daca am luat de la Inspectia muncii aceste formulare. Am sunat la ITM .......nimeni nu stie despre ce vorbesc.

Ma poate ajuta cineva?

Va multumesc anticipat!

O zi buna in continuare!
Am descoperit pana la urma cum e treaba cu aceste formulare......in cazul in care intereseaza sau se loveste cineva de asa ceva......
Pentru salariatii detasati in UE (NUMAI PENTRU CEI IN UE) se obtine de catre societate un formular A1 (care il inlocuieste pe vechiul formular e101 ) de la CASA OPSNAJ din Bucuresti.
Pentru cei detasati in afara comunitatii nu este necesara obtinerea acestui formular.
Cei de la controlul de fond mi-au solicitat aceste documente....dar am avut noroc deoarece nu am salariati detasati in UE.

O zi buna va doresc si sper sa fie de ajutor cuiva acest subiect!
romandaniela a scris:

Am descoperit pana la urma cum e treaba cu aceste formulare......in cazul in care intereseaza sau se loveste cineva de asa ceva......
Pentru salariatii detasati in UE (NUMAI PENTRU CEI IN UE) se obtine de catre societate un formular A1 (care il inlocuieste pe vechiul formular e101 ) de la CASA OPSNAJ din Bucuresti.
Pentru cei detasati in afara comunitatii nu este necesara obtinerea acestui formular.
Cei de la controlul de fond mi-au solicitat aceste documente....dar am avut noroc deoarece nu am salariati detasati in UE.

O zi buna va doresc si sper sa fie de ajutor cuiva acest subiect!

Formularul A1 se obtine si de la Casa Nationala de Pensii si Asigurari Sociale, nu numai de la Casa de pensii OPSNAJ.

Despre acest formular care inlocuieste Formularul E101 s-a mai postat pe forum
www.avocatnet.ro/content/for...