avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa coafor
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa coafor

pot sa-mi infiintez pfa sau i individuala -profil coafura,frizerie ,daca nu am calificarea de coafeza?dar un srl?
ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a deschide acest salon?
multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 14:59, 14 Iulie 2011
Un srl puteti sa infiintati chiar daca nu aveti calificare si nu trebuie alte conditii speciale. Puteti ulterior sa angajati persoane cu calificarile respective sau sa colaborati cu persoane inregistrate ca pfa inchiriindu-le cate un "scaun" adica un post de lucru in incinta salonului dumneavostra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Profesia de hair stylist Laura Vitan Laura Vitan Am I.I. si sunt catre sfarsitul unu curs de hair stylist, pot practica meseria fara a incheia CIM, in salonul altciuva? Care ar fi alternativa? Am mai intrebat ... (vezi toată discuția)
Pfa sau srl pt inchirierea unui scaun in salon? Anamaria.Vasile Anamaria.Vasile Buna. Am nevoie de putin ajutor, sau mai bine zis un sfat. Urmeaza sa inchiriez un post de lucru(un scaun) intr-un salon de infrumusetare. Ce considerati ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat adno adno buna ziua !pentru a infiinta o firma - domeniul salon de coafura-frizerie ,nu detin spatiul ,urmeaza sa inchiriez un spatiu: pot incheia un contract de ... (vezi toată discuția)