Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa coafor
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa coafor

pot sa-mi infiintez pfa sau i individuala -profil coafura,frizerie ,daca nu am calificarea de coafeza?dar un srl?
ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a deschide acest salon?
multumesc.
Un srl puteti sa infiintati chiar daca nu aveti calificare si nu trebuie alte conditii speciale. Puteti ulterior sa angajati persoane cu calificarile respective sau sa colaborati cu persoane inregistrate ca pfa inchiriindu-le cate un "scaun" adica un post de lucru in incinta salonului dumneavostra.