Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovarea in grad
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovarea in grad

Cum se organizeaza promovarea in grad profesional: o singura data pe an sau semestrial? care este baza legala?
adica: daca a fost organizat in acest an examen si nu au intrunit conditiile de participare toate persoanele, dar pana la sfarsitul aceluiasi an - acestea se pot incadra in conditiile impuse, la contractuali - nu se mai poate organiza din nou concurs?
Vedeti vreo limitare in textul de mai sus, ca si la functionarii publici?...