avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovarea in grad
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovarea in grad

Cum se organizeaza promovarea in grad profesional: o singura data pe an sau semestrial? care este baza legala?
Cel mai recent răspuns: Tanjiani , utilizator 13:10, 15 Iulie 2011
adica: daca a fost organizat in acest an examen si nu au intrunit conditiile de participare toate persoanele, dar pana la sfarsitul aceluiasi an - acestea se pot incadra in conditiile impuse, la contractuali - nu se mai poate organiza din nou concurs?
Vedeti vreo limitare in textul de mai sus, ca si la functionarii publici?...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trepte de salarizare bugetari mincinosul mincinosul buna seara, sunt angajat la o primarie inginer cadastru (personal contractual), din august 2007 si pina astazi am acelasi grad de salarizare. Ce pot face sa se ... (vezi toată discuția)
Incadrare inginer cadastru mincinosul mincinosul buna ziua , sunt angajat la o primarie din rurar , personal contractual, pe functia de inginer cadastru ,din anul 2008, si acum am aceeasi incadrare (treapta). ... (vezi toată discuția)
Promovare fara examen dioanna10 dioanna10 Buna seara! Am o intrebare cu privire la promovarea unei persoane din sectorul bugetar. Daca are functia de muncitor calificat IV (personal contractual), ... (vezi toată discuția)